Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

ריקוד החתונה

החלטתם שאתם הולכים על זה, בעצם, רוקדים על זה: אתם רוצים ריקוד חתונה. המדריך שיענה על כל השאלות ויפיג את כל החששות

מאת: גיא קרפ |

החלטתם שאתם הולכים על זה, בעצם רוקדים על זה: אתם רוצים ריקוד חתונה. ריקוד שיפתיע את כולם ויגרום לכם לעוף.

בין אם לא רקדתם מעולם ובין אם אתם רקדנים מהשורה הראשונה, השורות הבאות מספקות תשובות לשאלות שונות ומשמשות כמדריך מלא בדרך אל הרחבה.
כדי להפיג את החששות ולענות על כל השאלות פנינו למורה לריקוד, שי יוסף ארגמן, מבית הספר של חברת ארגמן הפקות.ריקוד חתונה

כ-300 זוגות מתחתנים למדו לרקוד בבית הספר, שהוקם במסגרת שותפות בשנת 2006, והפך לחלק מחברת ההפקות ארגמן, בשנת 2009.

מה ההבדל בין ריקוד חתונה ובין כל ריקוד אחר?

"המאפיין הבולט ביותר הוא ה-show. כשלומדים לרקוד הדגשים מתמקדים בעיקר בריבוי מרכיבים וגיוון, לעומת זאת, כשלומדים לרקוד ריקוד חתונה, הדגש מושם על מרכיבים שיוצרים הופעה מרשימה ועל הסגנון האישי, שיציג את הזוג בצורה הטובה ביותר. ללמוד לרקוד זה תהליך, שכולל התמודדות עם תופעות שונות, כמו לחץ, רגישויות שונות ומתחים. התופעות האלה מתעצמות בעיקר לפני חתונה, וככל שהיא מתקרבת. לכן יש צורך במדריך מנוסה, מקצועי ויכולת אישית גבוהה, בשילוב גישה מאוד מסוימת".

מוסיקה לקבלת פנים

מתי להתחיל ללמוד לרקוד או להכין את ריקוד החתונה?

"רצוי להתחיל ללמוד בין חודש וחצי לשלושה חודשים לפני החתונה. חשוב להבחין בין ללמוד לרקוד ריקוד אחד ובין ללמוד לרקוד. אצלנו לומדים לרקוד. כשלומדים ריקוד אחד, מדובר בלימוד של סדרת תנועות, עם כוריאוגרפיה שמתבצעת ברובה על ידי המדריך. אני פיתחתי שיטה ייחודית, שמאפשרת ללמוד לרקוד בזמן קצר, של כ-3 שבועות. עם זאת, על מנת להגיע לתוצאות איכותיות מומלץ להתחיל כמה שיותר מוקדם. הזמן משנה את איכות הריקוד: יותר זמן פירושו יותר תרגולים והטמעה. יש פה מרכיב אינדיבידואלי, שתלוי בזוג, היו זוגות שהשיגו תוצאות מרשימות ביותר גם תוך 3 שבועות".

לפרטים בנושא מה חשוב לבדוק על חברת הפקות לחצו כאן!

איך בוחרים בית ספר או מדריך פרטי כדי ללמוד לרקוד?

"הדגש המרכזי בבחירת בית ספר או מדריך פרטי הוא על רמת המקצועיות והיחס. חשוב לזכור שצריך ליהנות מתהליך הלימוד, ושהמדריך או בית הספר אמורים לספק את התוצאות המקצועיות והמהנות ביותר. גם ריקוד פשוט ומרשים, ללא ספק, יעשה את העבודה. אך גדולתו של בית ספר או מדריך היא בחותם הסמוי שהוא מותיר בזיכרונם של בני הזוג. כשבוחרים בית ספר או מדריך פרטי כדאי לחפש מי שיספק את המטרה ויביא אתכם לבצע את הריקוד בערב החתונה, באופן מוצלח ומהנה, במקביל".  

איך מתאימים את סגנון הריקוד לזוג?

"ההתאמה מתחשבת בשני גורמים אופיו של הזוג והזמן שנותר עד החתונה. למשל, אם הזוג מעוניין בסגנון קצבי ומהיר, והוא מתחיל ללמוד כ-3 חודשים לפני החתונה,  אז אפשר להתאים סגנון ריקוד מורכב יחסית, כמו רוק'נ'רול, סלסה, צ'ה-צ'ה, או האסל ודיסקו פסדובלה. ברב המקרים הזוג מתחיל ללמוד מאוחר יחסית, לכן הסגנונות הרלוונטיים הם רומבה פריסטייל או טנגו בסיסי. הסגנון האישי מתפתח עם הלימוד".

צ'ה-צ'ה, סלסה או רומבה
בין סגנונות הריקוד בהם מתמחה בית הספר, גם רומבה (פריסטייל), צ'ה-צ'ה, סלסה, מרנגה, טנגו, האסל, דיסקו פסדובלה ורוק'נ'רול. "אלו הסגנונות הרווחים על הרחבות המועדונים הרלוונטיים ברחבי הארץ", מסביר ארגמן.

מהם הסגנונות המבוקשים ביותר בין ריקודי החתונה?

"רב הזוגות מבקשים ריקוד סלסה, כשבפועל הם מתכוונים לריקוד עם סיבובים והשכבות ואולי הרמה או שתיים. חשוב להדגיש שרב סגנונות הריקוד מכילים את המאפיינים האלה. רבים חושבים בטעות שכל ריקוד עם סיבובים והשכבות נקרא סלסה. בסופו של דבר, רב הזוגות רוקדים בסגנון רומבה- פריסטייל. מרכיבי הריקוד דומים לאלו של הסלסה, אבל תהליך הלימוד קצר וקל יותר. כך ניתן להגיע לרמה מרשימה ומתאימה להופעה בזמן קצר. יש זוגות שיודעים לרקוד ומכירים סגנונות, כך שהם מבקשים סגנון ספציפי, כשהסגנונות המבוקשים הם סלסה, ואלס וטנגו. מניסיון סגנון הריקוד האידיאלי הוא רומבה או טנגו (למי שאוהב), כי סלסה וסגנונות קצביים אחרים נראים תלושים מהרגע הרומנטי, שמאפשר לזוג  להיות לבד על הרחבה, להירגע מהחופה ולהתכונן לבלגאן הגדול של הריקודים עם כולם".

טיפים לקראת היום הגדול?

"לנשום עמוק. חתונה לא אמורה להיות מעיקה ומסובכת, להפך. בנוסף, כולם עוברים את זה. מדובר בערב ריקודים, אוכל והרבה שמחה וכיף. בין הטיפים החשובים לקראת הריקוד ביום הגדול: לא להרבות בשתיית אלכוהול לפני הריקוד. יותר מדי אלכוהול עשוי לטשטש ולהרוס. טיפ נוסף רצוי הוא, לאכול ארוחת בוקר. אפשר ומומלץ לבלות בספא ביום שלפני  כדי להירגע עד העצם. טיפ לכלות: לדאוג לנעליים חלופיות נוחות יותר מהנעליים הרשמיות, במיוחד אם מדובר בפלטפורמות. כדאי לבחור בשמלה מתאימה קלה ונוחה לריקוד. אם בחרת בשמלה עם חישוק, כדאי לוודא שהחישוק עשוי סיליקון". 

אילו תקלות עשויות להתרחש במהלך הריקוד באירוע ואיך ניתן להתגבר עליהן?

"תקלות בריקוד צפויות בעיקר בגלל התרגשות. אני ממליץ להמשיך בריקוד במקום לעצור ולהילחץ. כמו כן, מומלץ לקבוע חזרה עם המדריך ערב קודם. ברב המקרים אני מגיע לאירוע כדי לבצע חזרה על הרחבה לפני שהאורחים מגיעים. חזרה על הרחבה עוזרת להתרגל למקום ולתרגל כניסות, תאורה בתיאום עם התקליטן. כדאי גם להסיר תכשיטים כמו טבעות, שרשרות, שעונים וכולי,  שלא ייתפסו בשיער, בשמלה, בחולצה ויצרו תקלות. בשורה התחתונה כדאי לזרום וליהנות מהריקוד כמו שתרגלתם. חשוב לזכור שהאורחים לא יודעים למה לצפות, הם לא מודדים ונותנים ציונים. הם שם כי הם אוהבים אתכם".

האם אפשר להמשיך לרקוד בסגנונות שונים גם אחרי החתונה?

"בטח. הזוגות שמגיעים אלינו לומדים לרקוד בטכניקה ייחודית, שמצמצמת את זמן הלימוד, עם התמקדות בהופעה. אחרי לימוד ריקוד החתונה אפשר להגיע לשיעור השלמה אחד ולהסב את כל מרכיבי הריקוד לשילוב בסגנונות אחרים. כך אפשר להשתלב בצורה מושלמת בערבי ריקודים במועדונים הרלוונטיים".

עצה מהלב לזוגות לפני חתונה בשנת 2010?

"אם אתם רוצים ללמוד לרקוד, חשוב לעשות את זה כמה שיותר מוקדם, זה מוריד לחץ ומתח. באופן כללי, כדאי לארגן הכל מספיק זמן מראש, כדי להישאר רגועים וליהנות מהערב, זו החתונה שלכם, לא הפקה ל-MTV".