הכשרון של ליאנה

מעצבת שמלות הכלה, ליאנה, משלבת מוטיבים עדכניים שעובדו לתוך פרשנות קלאסית, משנות ה-20 של המאה הקודמת.

היא יוצרת מראה טהור ותמים, שאינו מוותר על קריצה סקסית; מראה שמציג מעין תעלומה מסקרנת, לגבי מה שיש מתחת.

בין הדגמים שמעצבת ליאנה ניתן למצוא גם שמלות כלה המשלבות מוטיבים עדכניים, שעובדו לתוך פרשנות קלאסית, שמקורה בשנות ה-20 של המאה הקודמת.  המאפיינים המרכזיים מציגים קווים נקיים, מראה טהור ותמים, שאינו מוותר על קריצה סקסית. המראה שמתקבל מציג מעין תעלומהמעצבת שמלות כלה מסקרנת, לגבי מה שיש מתחת. 

"הכשרון רדף אחרי"
את המתחם לעיצוב שמלות כלה הקימה ליאנה לפני 11 שנה. אך את העיסוק בתחום האופנה היא החלה בגיל צעיר מאוד: "מאז שאני זוכרת את עצמי, התעסקתי בחוט ובמחט. כשהייתי בת 10 עלינו לארץ. לא הרשו להביא כסף, אז אבא שלי המיר את הכסף בבדים ובכלי בית, שמכרנו בשווקים. בשנות ילדותי היתה לנו מכונת תפירה ידנית ואני תמיד ביקשתי מאבא שיתן לי בד, כדי שאוכל לתפור כל מיני פריטי לבוש. כשהגעתי לגיל 15 התחתנתי וילדתי את בתי הראשונה בגיל 16. הכשרון רדף אחרי והתחלתי לתפור. הייתי נערה צעירה, לא עבדתי, אז היה לי זמן ותפרתי מוצרי טקסטיל לבית, כגון מצעים ובגדים למשפחה".

מה הביא אותך לעצב שמלות כלה?
"בעבר נשים היו תופרות בבית ולא היו הרבה סלוני כלות. בשלב מסוים קניתי מכונת תפירה ביתית קטנה. נהגתי לקנות או לקבל בדים, ובלי ללמוד תפרתי בגדים שראיתי ומצאו חן בעיני. בשנות ה-80, כשהגעתי לגיל 20, אבי העביר לי את מכונת התפירה החדשה שלו. המכונה הפכה את העבודה לקלה ויעילה. יכולתי לתפור שמלה בתוך שעתיים-שלוש. כולם התהלבו מהדגמים וביקשו שאתפור להם גם בתשלום. במשך כ-20 שנה הלקוחות נהגו להגיע אלי הביתה ואני הייתי תופרת בשבילם. בשלב מסוים החלו להגיע גם כלות". 

השראה משנות ה-20 של המאה הקודמת
שמלות הכלה שמעצבת ליאנה מתאפיינות בקווים קלאסיים, שמקורם בשנות ה-20 של המאה הקודמת. היא מאוהבת בסגנון העיצוב של אותן שנות תמימות קסומות: "מקור ההשראה שלי הוא בשנים האלה, עם קווי המתאר הנקיים, המניפות, השרוולים המיוחדים, הדגשת הנשיות והמוטיבים, שכיום נקראים וינטג'. זה נטוע בראשי ובלבי ומשם אני מתחילה לעצב".

מאילו יתרונות נהנות כלות הבוחרות בך לעצב את השמלה?
"אני מגשימה חלום. במקביל אני מייעצת ומלווה בכל מדידה. הכלות שלי נהנות מיחס אישי ומהמגע שלי בעיצוב השמלה. הן הרבה יותר רגועות כשהכל עובר תחת הפיקוח שלי וכשאני נותנת את המילה האחרונה".

מה מבדל אותך ממעצבות אחרות בתחום?
שמלת כלה"כולם מעצבים שמלות כלה. אף אחד לא ממציא את הגלגל. מה שחשוב זו החוויה שהכלה עוברת. זה מה שמבדל אותי בתחום. זה המרכיב המנצח".

איך את מתאימה את השמלה הנכונה לכל כלה?
"ההתאמה של השמלה לכל כלה וכלה אינה מסתכמת במראה החיצוני. אלא שהשמלה צריכה לספר מי היא הכלה. לכן אני משוחחת איתן ומקשיבה, כדי לגלות אותן ואת האישיות הפנימית שלהן".

שתפי את הקוראות בטיפים למראה מוצלח ונכון ביום החתונה.
"הטיפ הכי יעיל שאני יכולה לתת הוא, להקשיב ל'אני הפנימי' ולבחור במראה שמתחברים אליו. כמו כן, חשוב להקשיב למעצבת ויחד איתה לעצב את החלום".

מהו הרגע המספק ביותר עבורך במהלך יום עבודה?
"הרגע המספק ביותר מגיע, כאשר הכלה מרוצה, כשהיא רוצה להכיר לי את החתן שלה וביום למחרת כותבת בפייסבוק עד כמה היא אסירת תודה. המילים 'ליאנה האגדית הגשימה לי את החלום', מרגשות אותי בכל פעם מחדש. המחמאות הן הדלק שלי, למרות שאני אדם צנוע מאוד ובסך הכל רק עושה את העבודה שלי".

מהו הדבר החשוב ביותר שלמדת?  
"למדתי להקשיב, להכיר ולהבין את הציפיות של הצד השני. לכן אני נותנת לכל כלה להגדיר את עצמה. אחרי, אני מנתחת את הדברים ורק אז אני מתחילה לעבוד. למדתי שהקשבה חשובה ביותר. משם הכל מתחיל".

ספרי על התוכניות שלך להמשך.
"אני מתכוונת להמשיך ולעבוד כפי שאני עובדת כיום, לעצב שמלות כלה עד לרגע האחרון. זה מה שיגרום לי להרגיש שהצלחתי".

שמלות כלה ליאנה. יוני נתניהו 6, אור יהודה | אתר | 053-9345243.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>