סלון הכלות של יעקב דוק

סטודיו לעיצוב שמלות כלה של יעקב דוק שוכן בקצה רחוב דיזנגוף בתל אביב

הסטודיו לעיצוב שמלות כלה של יעקב דוק שוכן בקצה רחוב דיזנגוף בתל אביב, והוא מהווה כיום את אחד מסלוני הכלות המובילים והייחודיים בישראל.

לתמונות לחץ כאן

אולמות ברחובות

יעקב דוק, החל את דרכו כמעצב שמלות כלה רק בגיל 40, לפני 14 שנה.

שינוי ובעצם מהפך משמעותי ביותר בחייו של מי שהיה גם אדם דתי וגם מנהל בכיר בחברת היי טק.

בחירתו בתחום של עיצוב שמלות כלה לא הייתה מקרית, הוא הגשים בכך לדבריו, חלום ילדות ישן.

החלום הזה הפך תודות ללימודים בתחום , ולשילוב מיוחד ואיכותי של היכולות היצירתיות שלו, להיות מציאות פורה. תוך שנים ספורות, הפך איש ההיי טק לשעבר למעצב שמלות מבוקש מאוד שכלות מגיעות אליו מכל רחבי הארץ וגם מח"ול.

חריצותו הגדולה, היצירתיות שלו, יחסי האנוש החמים שלו הם לדידו אבן בוחן חשובה שבזכותה עבודותיו זכו לתהודה ופופלריות גדולה מאוד בקרב כלות. מועדון בכפר סבא

בסטודיו שלו הוא מעסיק תדמיתן מקצועי המיומן היטב בהתאמת גזרות ויצירתן לשמלה מעוצבת ויפפיה. וגם תופרת מקצועית, מודילסטית שאחראית על הדגמים.

וסיליו אירועים

את העיצוב מתכנן יעקב עצמו. כאשר את השראתו הוא שואב ממקורות שוניםהקשורים לחייו האישיים ולתקופות שונות בחייו וגם מדברים שחווה במהלך נסיעות, תערוכות ועוד.

בסטודיו  ניתן למצוא מגוון ומבחר גדול מאוד של שמלות כלה, בסגנון רומנטי, רך, שמלות בהשראת וינטאג', שמלות סקסיות, ושמלות בעיצוב צנוע המותאם לכלות דתיות.

מה הם הקווים המנחים שלך בעבודה? 

'" ראשית, מקצועיות גבוהה, שנית יצירתיות ומקוריות ושלישית ,ראש פתוח כלפי הלקוחה. אני משתדל  שהקולקציה תהיה מאוד מחוברת לאישיות שלי, בקולקציה של 2017 השתמשתי במוטיב של רובד על רובד, כלומר השמלה נבנתה מרבדים של תחרות עדינות ובדי טול מנצנצים ומעליהם נרקמו אפליקציות מחורזות. ההשראה לקולקציה באה מתוך המפגש הזוגי שבין הכלה לחתן, בכל מפגש הם חושפים רובד נוסף מתוך האישיות ולומדים להכיר זה את זו לאורך זמן.  

מה הם היתרונות שיש לך כמעצב?

"אני משתדל להיות קשוב לצרכים של הכלה, ואני רואה אותה מול עיני  ומביא אותה למה שנכון בעבורה. לא מהסס לקבוע לאור הידע והנסיון הרב שלי  כי שמלה מסוימת תחמיא לה יותר מהשמלה שעליה חלמה כל חייה.  לכן בתהליך עיצוב השמלה אני מגייס את המיטב שבי , הכנת סקיצה של השמלה, ליווי הכלה בבחירת בדים , יצירתיות והקשבה ללקוחה עד לשביעות רצונה מהשמלה , ובסופו של התהליך הלבשת הכלה ביום חתונתה.  אני יודע שהיתרונות הללו חשובים מאוד לכלה וזה ניכר בשביעות הרצון  שלה בתהליך וביום החתונה.

ליעקב דוק ישנן דוגמאות רבות להצלחתו בעיצוב שמלות כלה, אבל ההתמקדות הייתה בשלושה סיפורים בולטים:" במקרה אחד, הגיעה אליי יום אחד כלה דרך חנות לניקוי יבש ששם היא מסרה את שמלתה שלא עוצבה על ידי, ואיכשהו  היא נשרפה בחלקה בגלל התהפכות הקטנוע של השליח. בעלי הניקוי יבש שהיו מעורבים בעניין, ביקשו ממני שאנסה לעזור לה. נותרו לה ארבעה ימים לחתונה. היא הגיעה אליי, בוכה ולא רגועה. הסתבר לי כי השמלה שאותה רצתה ללבוש בערב החתונה הייתה חשופה מדיי ובעלה לעתיד שחזר בתשובה לא ידע על כך. בחתונה היו אמורים להיות נוכחים הרבה מחבריו וקרוביו של החתן שהם מאוד דתיים . כשהגיע החתן לחנות שלי כדי לראות איך פותרים את הבעיה הוא נדהם לגלות שהשמלה שניזוקה ממש חשופה והדבר חרה לו מאוד. כנראה מלמעלה מנעו מהכלה ללבוש את השמלה החשופה ואז מצאתי

להם פתרון הולם , לו ולה. שמלה צנועה יותר אבל כזו שבהחלט ביטאה היטב את אישיותה ונוכחותה של הכלה מבלי שיהא משהו בה משהו לא ראוי לגבי קהל האורחים הדתי מצד החתן.

מקרה אחר היה של  כלה שנישאה לאיש קולנוע ידוע. היא בחרה לעצב אצלי שמלת כלה צמודה ומחמיאה לחיטובי גופה. לאחר שהתקדמנו בעיצוב השמלה היא התלוותה לבחיר ליבה לחו"ל לתקופה מסויימת,

אבל כשהיא חזרה למדידות הסתבר השמלה לא עולה עליה כראוי, זה היה לי מוזר

ושאלתי אותה אם היא בהריון. היא אמרה לי כי למיטב ידיעתה היא לא. ולמחרת היא לא היתה שקטה והלכה להיבדק ואז קיבלתי טלפון בהול ממנה שהיא אכן בהריון ולכן הבינה למה השמלה לא עלתה עליה. כמובן שהחלטנו לשנות לה את עיצוב השמלה לשמלה אחרת שתחמיא לגזרתה החדשה ונתקבלה בסופו של דבר שמלה רומנטית ויפהפיה.

מקרה אחר היה של כלה שהגיעה מאוסטרליה בדרך מקרית לגמרי.

אני מעולם לא פתחתי את החנות בשבת, ובמקרה באותו שבת נתבקשתי לתת לבת של אחי מספר פריטים שהיו בסטודיו לצורך פרוייקט הגמר שלה. הלקוחה שראתה שאני נמצא בחנות נכנסה והתעניינה בשמלות כלה שלי, הסברתי לה את התהליך ואת הליווי שאני עושה לכל כלה, היא התרשמה מאוד, הודתה לי ולקחה כרטיס ביקור. ביום ראשון בצהריים היא נכנסה אלי נרגשת והודיעה לי כי החליטה לתפור את שמלת הכלה שלה בסטודיו שלי שאליו הגיעה מבלי שהתכוונה לכך, לאחר מכן התברר לי כי מעצבת שמלת הכלה שלה, די ידועה בישראל שעימה תיאמה מראש את בואה לארץ שכחה בכלל את ההזמנה שלה ואת שמה ולא ידעה מה מטרת בואה. לאור זאת החליטה שהיא לא תעצב אצלה את שמלתה ומאחר והיה לה זיכרון נעים ממני והחליטה שאצלי תעצב את שמלת כלולותיה. ובימים אלו היא גם המליצה לחברתה מחו"ל שתעצב אצלי את שמלתה החתונה שלה.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>